Dr Kraśnicki Dariusz
Wrocław, ul. Kmicica 3 mapa
Prosimy o wcześniejszą rejestrację: 601 775 123
e-mail skype

Skierowanie na badania przez Policję

Skierowanie na badania psychlogiczne

Skierowanie na badania kierowców przez Policję

  • Komendant policji ma prawo skierować kierowcę zarówno na badania lekarskie jak i psychotechniczne. Odbywa się to w trybie decyzji administracji i teoretycznie istnieje możliwość odwołania się.

Niestety szanse są małe ponieważ dotyczy to pewnych poważnych wykroczeń drogowych !!

  1. Jazdy po pijaku - czyli w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu [narkotyków]
  2. Przekroczenia 24 punktów karnych w ciągu roku
    • Badania psychologiczne odbywają się w uprawnionych przez marszałka [przedtem przez wojewodę] pracowniach psychologicznych.

    Orzeczenia negatywne zdarzają się bardzo często [szczególnie za jazdę pod wpływem alkoholu]. Skierowanie na badania psychologiczne za alkohol wiąże się z kosztem około 120 zł za badanie przez psychologa z wydaniem orzeczenia, z którym się trzeba zgłosić do wydziału komunikacji aby myśleć o odzyskaniu prawka.

    • Psychotesty dla kierowców po alkoholu to naprawdę nic przyjemnego !! Prawo jazdy zabrane za alkohol na 2 lata przez sąd i poźniejszy egzamin to prawie norma w dzisiejszych czasach.

    Kierowca, skierowany przez policję na badania lekarskie, ma znacznie mniejsze możliwości wyboru placówki, gdzie się będzie badał.

    • W grę wchodzi tutaj wyłącznie Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.

    Niestety orzeczenia negatywne zdarzają się tutaj jeszcze częściej, a prawa jazdy są z reguły terminowe. Bardzo często kierowcy tracą wyższe kategorie prawka i często wiąże się to z zakończeniem możliwosci zarobkowania.

    • Trudno sobie wyobrazić kierowcę zawodowego bez prawa jazdy !!

    Teoretycznie termin badań to 30 dni, ale Wojewódzkie Ośrodki Medycyny Pracy zwykle "nie dają rady" i sprawa się przeciąga.

    • Było to przyczyną zapytania poselskiego nr 466 Posła Jacka Pilcha /Tarnów, dnia 15 stycznia 2008 r.
    • Czy istnieje możliwość zmiany zapisu dotyczącego terminu badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienie do kierowania pojazdami i tym samym wydłużenie go do co najmniej 60 dni?
    • Na razie zakończyło się to wymijającą odpowiedzią, że chodzi o samo stawienie się na badania, a nie ich zakończenie w ciągu 30 dni .
    • Podobno rozważa się, możliwość wydłużenia o 30 dni (do 60 dni) / w nowelizowanym rozporządzeniu min. zdrowia/ terminu zgłoszenia się na badania lekarskie kierowców do odpowiedniego wojewódzkiego ośrodka medycyny pracy.

     

    Podziel się:

    # Odp: Skierowanie na badania przez Policję

    Psychotesty kierowców po alkoholu, <lekarz@krasnicki.com.pl> / 5 Luty 12  
    avatar

    Witam Pana,
    mam takie pytanie co do badań psychologicznych i psychotestów.
    3 lata temu zabrano mi prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Po jakimś czasie przyszło do mnie skierowanie na badania lekarskie i na psychotesty ale ja tych badań nie zrobiłam ponieważ ktoś mi powiedział

    że nie ma sensu je robić bo i tak zabierają mi prawo jazdy. Ja te badania mam i moje pytanie brzmi
    - czy z tymi dokumentami

    mogę się zgłosić i czy będą one nadal ważne? co prawda w pismach jest zaznaczony termin 30 dniowy a minęło 3 lata.
    - mam jeszcze pytanie bo w skierowaniu co do badań lekarskich jest nadmienione że jeśli tych badań nie zrobię to starosta wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień i czy wtedy muszę jeszcze raz odbyć kurs.

    -czy badania trzeba zrobić w swoim województwie, czy to ode mnie zależy.
    I proszę mi jeszcze odpowiedzieć na takie pytanie, dlaczego gdy zabierają prawo jazdy na tak długo właśnie na pocztą przychodzą takie skierowania na badania a nie pod koniec kary?????

    Proszę o radę
    Z góry dziękuję...
    Pozdrawiam.

    Napisz komentarz

    O autorze

    Dr Kraśnicki Dariusz

    ul. Kmicica 3, Wrocław

     

    Prosimy o wcześniejszą rejestrację: e-mail

    lub tel. 601 775 123

    Pytania? Opinie?